Klančarjeva s slovenskim rekordom pet stotink od polfinala SP

Gwangju, 27. julija - Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar je na svetovnem prvenstvu v Gwangjuju z dosežkom 25,12 postavila nov slovenski rekord na 50 m prosto in osvojila 18. mesto. Lasten rekord z mladinskega evropskega prvenstva v Netanyi 2017, kjer je osvojila bronasto kolajno, je izboljšala za 21 stotink sekunde.

Argentina, Buenos Aires.
Slovenska plavalka Neža Klančar.

Devetnajstletna Klančarjeva je na tekmi dokazala, da sta s trenerjem Tomažem Torkarjem odlično načrtovala formo, saj je bila pol sekunde hitrejša od naj boljšega dosežka sezone, ko je tik pred odhodom na SP v Podgorici dosegla izid 25,66. Žal se ji je polfinale izmuznilo za vsega pet stotink sekunde, sicer bi imela popoldan priložnost, da postane prva Slovenka z dosežkom pod 25 sekundami v plavanju na 50-metrski razdalji.

Slovenski nastopi se bodo končali v nedeljo, ko bo Mariborčanka Katja Fain nastopila na 400 m mešano.