Atlet Vid Botolin osvojil bron na Ofemu

Baku, 26. julija - Slovenski atlet Vid Botolin je danes na olimpijskem festivalu evropske mladine osvojil bronasto odličje v teku na 3000 m. Tako je slovenski odpravi prinesel prve stopničke v Bakuju.

Azerbajdžana, Baku.
Olimpijski festival evropske mladine (Ofem) v Bakhuju.
Atlet Vid Botolin osvojil bronasto odličje v teku na 3000 m.

Botolin je po teku povedal, da je ciljal na medaljo, kar mu je na zelo težek način tudi uspelo. 16-letnik, ki je zaostal le za Izraelcem in Francozom, je dejal, da je zelo zadovoljen, ni mu pa še čisto jasno, kaj mu je uspelo.

Za 3. mesto se je danes borila tudi judoistka Nicki Norčič, a je po porazu proti Gruzijki pristala na 5. V finalu je nastopil plavalec Jaka Pušnik, ki je na 200 m prosto osvojil 8. mesto.

Rokometaši so se medtem pomerili s srbskimi vrstniki in jih premagali s 24:22. Tako se bodo jutri podali v boj za 5. mesto.