Odrovi še 9. mesto na 800 m prosto

Gwangju, 26. julija - Plavalka ravenskega Fužinarja Tjaša Oder je na svetovnem prvenstvu v Gwangjuju v Južni Koreji davi osvojila deveto mesto na 800 m prosto. Z dosežkom 8:30,97 je za osebnim rekordom zaostala za pet sekund, finale pa se ji je izmuznil za dobro sekundo.

Južna Koreja, Gwangju.
Plavalka ravenskega Fužinarja Tjaša Oder je na svetovnem prvenstvu v Gwangjuju v Južni Koreji osvojila deveto mesto na 800 m prosto.
Plavalka Tjaša Oder.

Kljub novi zgrešeni priložnosti za finale je bila visokorasla Korošica tokrat prešerne volje, saj glede na 13. prijavljeni dosežek ni pričakovala, da se bo na koncu borila celo za finale.

Za boljši dosežek in finale pa bi morala nekaj hitreje odplavati drugo četrtino proge.

V Gwangjuju slovenski tabor čakata še dva nastopa. V soboto bo Neža Klančar plavala na 50 m prosto, v nedeljo pa Katja Fain na 400 m mešano.