Ewanu današnja etapa na Touru

Pariz, 23. julija - Avstralec Caleb Ewan je zmagovalec današnje 16. etape kolesarske dirke po Franciji. V ciljnem sprintu 177 km dolge ravninske preizkušnje v Nimesu je drugo mesto zasedel Italijan Elia Viviani, tretje pa Nizozemec Dylan Groenewegen. Rumeno majico vodilnega je zadržal Francoz Julian Alaphilippe.

ZAE.
Avstralski kolesar Caleb Ewan.
Arhiv dpa/STA

Štiriindvajsetletni Ewan je dosegel drugo etapno zmago na letošnji francoski pentlji, najboljši je bil tudi na 167 kilometrov dolgi enajsti preizkušnji med Albijem in Toulousom.

Na dirki nastopata dva slovenska kolesarja. Danes je bil boljši Matej Mohorič, ki je z zaostankom 37 sekund zasedel 57. mesto, Jan Tratnik je z dvominutnim zaostankom osvojil 113. mesto. V skupni razvrstitvi je Tratnik na 75., Mohorič pa na 102. mestu.

Jutri bo na sporedu 200 km dolga hribovita preizkušnja od Pont du Garda do Gapa.