Kauzer za pet stotnik ob peto zmago v Tacnu

Tacen, 30. junija - S finalom kajakašev se je v Tacnu končala tretja tekma svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah. Peter Kauzer je bil drugi, Martin Srabotnik pa deseti. Že pred tem je v finalu kanuistk Alja Kozorog osvojila četrto, Eva Alina Hočevar pa sedmo mesto.

Tacen.
Svetovni pokal v slalomu na divjih vodah v Tacnu - Kvalifikacije.
Slovenski kajakaš Peter Kauzer.

Peti iz polfinala Kauzer, ki je na savskih brzicah sicer slavil že štirikrat, je za zgolj pet stotnik zaostal za zmagovalcem, Italijanom Giovannijem de Gennarom. Tretji je bil Čeh Jiri Prskavec z 1,87 sekunde zaostanka.

Že v polfinalu je na 21. mestu obstal Niko Testen.

V finalu kanuistk je pred tem Kozorogova dosegla četrto mesto. Njen uspeh je s sedmim mestom dopolnila Eva Alina Hočevar.

Kljub štirim kazenskim sekundam je zmagala Avstralka Jessica Fox, ki je za 1,16 sekunde prehitela Avstrijko Viktorio Wolffhardt in za 7,63 sekunde Američanko Evy Leibfarth.