Hokejistom St. Louisa premierni naslov v ligi NHL

Boston, 13. junija - Hokejisti St. Louisa so v odločilni sedmi tekmi finala severnoameriške lige NHL v Bostonu ugnali domači Bruins visoko s 4:1 in prvič v zgodovini osvojili Stanleyjev pokal.

ZDA, Boston.
Hokejisti St. Louis Blues so po zmagi na sedmi tekmi finala lige NHL proti Boston Bruins osvojili prvi Stanleyev pokal v zgodovini kluba.
Hokejist St. Louis Blues David Perron s Stanleyjevim pokalom.

Temeljni kamen za zmago ekipe iz Missourija sta z goloma postavila Ryan O'Reilly v 17. in Alex Pietrangelo v 20. minuti. Dokončno sta tekmo v zadnjem delu odločila Braydon Schenn z golom v 52. in Zach Sanford v 56.minuti. Blestel je tudi vratar Jordan Binnington z 32 obrambami. Za gostitelje je častni zadetek dobri dve minuti pred koncem dosegel Matt Grzelcyk, ki pa je le popravil vtis svoje ekipe.

Že omenjeni 28-letni O'Reilly je bil razglašen tudi za najkoristnejšega igralca finalne serije in bil s tem tudi najzaslužnejši za prvo lovoriko St. Louisa v ligi v 52-letni zgodovini kluba.