Aktualni prvaki lige NBA vodstvo povišali na 2:0

San Francisco, 17. maja - Aktualni prvaki lige NBA Golden State Warriors ne popuščajo v finalu zahodne konference severnoameriške košarkarske lige. Bojevniki so v seriji proti Portland Trail Blazers zmagali s 114:111 ter povedli z 2:0 v zmagah. Ekipi igrata na štiri zmage. Naslednji dve tekmi bosta v domači dvorani Portlanda Moda Center v Oregonu.

ZDA, Chicago.
Košarkarji Golden State Warriors.
Arhiv Xinhua/STA

Portland je v zadnjih petih minutah napete končnice zapravil vodstvo 108:100 ter bo doma za preobrat lovil zaostanek dveh zmag.

Aktualnim prvakom že ob polčasu ni najbolje kazalo, saj so zaostajali za kar 15 točk, a so se vrnili tudi po zaslugi prvega zvezdnika bojevnikov. Stephen Curry je bil najuspešnejših mož večera v Oracle Areni s 37 točkami.

V finalu vzhodne konference lige NBA se merita ekipi Toronto Raptors in Milwaukee Bucks. Milwaukee je bolje začel, saj je povedel z 1:0 v zmagah.