Morski psi po podaljšku le dobili tretjo tekmo konferenčnega finala

New York, 16. maja - Hokejisti San Jose Sharks so po podaljšku s 5:4 v gosteh dobili tretjo tekmo finala zahodne konference severnoameriške lige NHL ter v seriji na štiri zmage proti St. Louis Blues povedli z 2:1.

Hokej na ledu, pak.

San Jose je v drugi tretjini zapravil zgodnje vodstvo z 2:0. Po zaslugi dveh golov Davida Perrona je St. Louis izenačil in ob koncu druge tretjine povedel s 4:3.

Enainšestdeset sekund pred koncem rednega dela je Logan Couture morske pse popeljal do izenačenja 4:4 in podaljška, v katerem so bili uspešnejši gostje.

Odločilni gol je v šesti minuti podaljška dosegel Erik Karlsson.

Vratar San Joseja Martin Jones je imel na svojem računu 28 obramb, vratar St. Louisa Jordan Binnington pa 27 obramb.

V finalu vzhodne konference lige NHL ekipa Boston Bruins vodi proti Carolina Hurricanes s 3:0 v zmagah.