Nemci in Švicarji še neporaženi, Italijani, Avstrijci in Britanci še brez točke

Bratislava, 14. maja - Na svetovnem prvenstvu elitne skupine v hokeju na Slovaškem so danes odigrali štiri dvoboje, ki so bili pomembni predvsem za ekipe v boju za obstanek med elito. Slabo so se izkazali Italijani, ki so z 0:3 izgubili z Latvijo, ter Britanci, ki so jih kar z 9:0 premagali Danci.

Hokej, oprema, vratar, palica, ščitniki.

V sosedskih obračunih so Nemci proti Francozom dosegli tretjo zmago, slavili so s 4:1, potem ko so prednost po zadetkih Matthiasa Plachte in Leona Draisatla v štirih minutah druge tretjine ob koncu povišali ob praznem francoskem golu. Čeprav je bil izid na koncu visok, so se Avstrijci dolgo upirali lanski finalistki Švici; Kevin Fiala je Švicarje popeljal v vodstvo tik pred koncem prve tretjine, nato pa so v zadnjih sedmih minutah dosegli še tri gole za 4:0.