Barcelona potrdila naslov v sezoni 2018/19

Barcelona, 27. aprila - Nogometaši Barcelone so danes potrdili naslov prvaka Španije za sezono 2018/19. Tri kroge pred koncem primere division so z današnjo zmago proti Levanteju z 1:0 Katalonci tekmecem ušli na neulovljivo razliko in potrdili 26. naslov državnega prvaka, osmega v zadnjih 11 sezonah.

Proti Levanteju je edini gol dosegel zvezdnik Lionel Messi. V igro je vstopil šele v drugem polčasu, zadetek, s katerim je Barca potrdila zmago v sezoni, pa dosegel v 62. minuti.

Barcelonin najbližji zasledovalec Atletico Madrid slovenskega vratarja Jana Oblaka zdaj zaostaja devet točk, a zaostanka v zadnjih treh krogih ne more več nadoknaditi, saj je katalonski velikan boljši tudi v medsebojnih dvobojih.