SŽ Olimpija - Sij Acroni Jesenice 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Ljubljana, 26. aprila - Hokejisti SŽ Olimpije so sinoči postali državni prvaki za sezono 2018/19, potem ko so na povratni tekmi finala v Ljubljani premagali Sij Acroni Jesenice s 5:2.

Prvo tekmo so Gorenjci dobili s 4:2. Ekipi sta letos igrali po skrajšanem sistemu boljši na dveh tekmah.

Za ljubljansko zmago sta zaslužna Miha Zajc in Žan Jezovšek, ki sta s tremi goli, Zajc je zadel v 44. in 50., Jezovšek pa v 55. minuti, prinesla preobrat po neodločenem izidu 2:2 po dveh tretjinah.

Ljubljančani so tako v vlogi prvakov zamenjali železarje, ki so bili prvi v prejšnjih dveh sezonah. Jeseniški hokejisti v obdobju samostojne Slovenije ostajajo pri 12 naslovih, ljubljanski hokej ima zdaj 16 samostojnih slovenskih lovorik.