Ristićeva srebrna na EP v karateju

Madrid, 30. marca - Slovenska karateistka Tjaša Ristić je na evropskem prvenstvu v španski Guadalajari osvojila srebrno kolajno. V današnjem finalu v kategoriji do 61 kg je izgubila boj za zlato odličje s Turkinjo Merve Coban z 0:4, a kljub temu dosegla največji uspeh slovenskega ženskega karateja.

Španija, Guadalajara.
Evropsko prvenstvo v karateju.
Slovenska karateistka Tjaša Ristić.

Do kolajne je tekmovalko popeljal fenomenalen petkov nastop. Začela je z gladko zmago proti Izraelki Diani Petrescu, nato pa v dvoboju s staro znanko Norvežanko Bettino Alstadsaether slavila le tesno z 1:0. Gre za isto tekmovalko, s katero se je Ristićeva pomerila na lanskem prvenstvu stare celine v Novem Sadu za bron in tudi takrat je bila uspešnejša tekmovalka karate kluba Kranj.

V nadaljevanju je slovenska prvakinja premagala še Nizozemko Lynn Snel s 3:2. V polfinalu Slovakinjo Ingrido Suchanikovo gladko, kar z 9:1.