Barceloni prvi clasico in pokalni finale

Madrid, 27. februarja - Največja španska nogometna tekmeca Barcelona in Real Madrid sta danes odigrala prvega od dveh clasicov v nekaj dneh. V polfinalu pokala so bili uspešnejši Katalonci, ki so v Madridu na povratni tekmi slavili s 3:0 in se s skupnim izidom 4:1 uvrstili v finale.

Za blaugrano je v polno dvakrat zadel Luis Suarez v 50. in 73. minuti z bele točke, Raphael Varane pa je zatresel lastno mrežo v 69. minuti.

Moštvi bosta imeli le dva dni počitka do naslednjega spektakla, saj bo že v soboto na sporedu še clasico v španskem prvenstvu.

V španskem pokalu bo Barcelona dobila tekmeca za finale jutri, ko se bosta na povratni polfinalni tekmi merila še Valencia in Betis Sevilla; prva tekma se je končala z neodločenim izidom 2:2.