Johaugovi druga zlata medalja v Seefeldu, Lampičeva tokrat 20.

Seefeld, 26. februarja - Norvežanka Therese Johaug je svetovna prvakinja v teku na 10 kilometrov v klasični tehniki. Na preizkušnji svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju v avstrijskem Seefeldu je srebro osvojila Švedinja Frida Karlsson, ki je zaostala 12,2 sekunde, tretja pa je bila rojakinja zmagovalke Ingvild Flugstad Oestberg.

Rusija, Soči.
Norveška smučarska tekačica Therese Johaug.
Arhiv Xinhua/STA

Klasična desetkilometrska preizkušnja se je nazadnje končala po pričakovanjih, saj je zlato, drugo na tem SP po skiatlonu pred tremi dnevi, odnesla izkušena Johaugova, ki je zdaj pri 13 medaljah s SP, današnja je bila deveta zlata.

Nastopili sta dve Slovenki; Anamarija Lampič je nazadnje pristala na robu dvajseterice. Druga Slovenka danes je bila Anita Klemenčič, ki je končala na 46. mestu