Apotekarjeva bronasta v Düsseldorfu

Düsseldorf, 24. februarja - Slovenska judoistka Klara Apotekar je na grand slamu v Düsseldorfu osvojila bronasto kolajno. V boju za odličje je z metom za vazari premagala izkušeno Britanko Natalie Powell.

Maribor.
Slovenska judoistka Klara Apotekar.

Dopoldan je Apotekarjeva premagala najprej Britanko Jemimo Yeats Brown, nato pa bronasto s panameriških iger Ekvadorko Vanesso Chala in aktualno evropski podprvakinjo do 23 let Nemko Christino Faber. V polfinalu je bila za Apotekarjevo premočna dvakratna svetovna prvakinja Brazilka Mayra Aguiar, ki se je na koncu veselila zlata. Odločil je slab začetek Apotekarjeve, ki je tekmici že po nekaj sekundah dopustila met.

Manj uspešna je bila Ana Velenšek v kategoriji nad 78 kg, ki se je poslovila že po prvi borbi s Kitajko Yan Wang.

Že v soboto je bron v kategoriji do 63 kilogramov osvojila tudi Andreja Leški.