Norveški dve zlati v Seefeldu, Slovenke le do četrtfinala

Seefeld, 21. februarja - Norveška je z dvema zlatima medaljama končala prvi dan svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju v Seefeldu. V sprinterskih tekaških preizkušnjah sta ju osvojila Maiken Caspersen Falla in Johannes Klaebo, Slovenke so prišle do četrtfinala, Slovenca pa sta izpadla v kvalifikacijah.

Avstrija, Seefeld.
Prvi dan svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju v Seefeldu.
Zmagovalni trio ženskega sprinta - drugouvrščena Švedinja Stina Nilsson, zmagovalka Norvežanka Maiken Caspersen Falla in tretjeuvrščena prav tako Norvežanka Mari Eide.

Zmagovalni trio moškega sprinta - drugouvrščeni Italijan Federico Pellegrino, zmagovalec Norvežan Johannes Klaebo in tretjeuvrščeni Rus Gleb Retivih.

Zmagovalka ženskega sprinta Norvežanka Maiken Caspersen Falla.

Zmagovalec moškega sprinta Norvežan Johannes Klaebo.

Rusija, Soči.
Norveška smučarska tekačica Maiken Caspersen Falla.
Arhiv Xinhua/STA

V slovenskem taboru so od sprinterske tekme v Avstriji veliko pričakovali, na koncu pa so bili razočarani. V izločilne boje so se sicer zanesljivo prebile vse štiri Slovenke, v moški konkurenci pa sta bila za sekundo prepočasna Janez Lampič in Miha Šimenc, ki sta nastop končala na 33. in 34. mestu.

Anamarija Lampič je na koncu osvojila 17. mesto, Eva Urevc 21., Katja Višnar 26. in Alenka Čebašek 27.