Takanashijevi zmaga na Ljubnem, Križnarjeva tik za stopničkami

Ljubno ob Savinji, 10. februarja - Japonka Sara Takanashi je zmagovalka tretje tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih na Ljubnem ob Savinji, ki je potekala v spremenljivih razmerah. Druga je bila najboljša skakalka to zimo, Norvežanka Maren Lundby, najboljša Slovenka Nika Križnar pa je končala tik za stopničkami na četrtem mestu.

Ljubno ob Savinji.
Smučarski skoki v Ljubnem ob Savinji.

Poleg Križnarjeve je med deseterico končala tudi petkova junakinja Urša Bogataj, ki je bila deveta, Jerneja Brecl je v finalu napredovala na 14. mesto, Katra Komar pa je bila 21.

Zunaj trideseterice finalist sta od Slovenk danes tekmo, kvalifikacije so odpadle zaradi težav z vetrom, po polovici končali Maja Vtič na 32. ter Špela Rogelj na 37. mestu

Karavana svetovnega pokala za ženske se prihodnji konec tedna seli v nemški Oberstdorf, kjer bodo še zadnje tekme pred svetovnim prvenstvom v Seefeldu.