James Harden dvajsetič čez štirideset

Ljubljana, 5. februarja - Detroit Pistons, ki se z Miami Heat borijo za končnico lige NBA, so s 129:103 premagali drugo najboljše moštvo zahoda, Denver Nuggets.

ZDA, New York.
Ameriški košarkar James Harden.
Arhiv Xinhua/STA

Andre Drummond je za Detroit dosegel 27 točk, kar je največ letos, Pistons pa so vodili ves drugi polčas, najvišje z 29 točkami razlike. Drummond je ob tem zbral še dvanajst skokov in tri podaje.

MVP lige James Harden je 14 od svojih 44 točk zabeležil v zadnji četrtini in tako pripomogel k zmagi Houstona proti Phoenix Suns. Harden, ki je zbral še osem skokov in šest podaj, je že dvajsetič v sezoni dosegel ali presegel mejo 40 točk, hkrati pa podaljšal niz tekem s 30 ali več točkami na 27.

Phoenix, ki ga vodi nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, je izgubil enajstič zapored, tako da ob enajstih zmagah in 44 porazih ostaja zadnja ekipa na zahodu in druga najslabša v ligi.