Tipplerjeva najhitrejša na prvem treningu smuka, Štuhčeva 14.

Are, 4. februarja - Alpske smučarke so v Areju, kjer se bo ob precejšnjih težavah po nedeljskem transportnem kaosu drevi uradno začelo 45. svetovno prvenstvo v alpskem smučanju, opravile prvi uradni trening smuka. Najhitrejša je bila Avstrijka Tamara Tippler, najboljša Slovenka Ilka Štuhec je bila 14., za Avstrijko je zaostala natanko sekundo in pol.

Švedska, Are.
Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju.

Slovenska smučarka Ilka Štuhec.

Štuhčeva, ki je s sobotnim zasebnim letom iz Maribora logistično prehitela prometni kaos in je imela nekaj več časa za aklimatizacijo, je prvič uradno nastopila na smukaški progi v Areju. Po treningu je bila zadovoljna, proga ji je zelo všeč, pritoževala se je le nad ostrim polarnim mrazom.

Progo je spoznala še ena Slovenka Maruša Ferk, ki je v nedeljskem prometnem kaosu ostala brez prtljage in opreme, na progo se je podala s sposojenimi rekreativnimi oblačili.