Žan Kranjec zmagal na veleslalomu v Saalbachu

Salzburg, 19. decembra - Žan Kranjec je zmagal na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v avstrijskem Saalbachu. To je njegov največji uspeh v karieri. Pred tem je bil najvišje tretji lani na veleslalomu v Alta Badii.

Maribor.
Alpski smučar Žan Kranjec.

Žan Kranjec je po prvi vožnji držal odlično četrto mesto, na drugi progi pa je z 19 stotinkami naskoka premagal prvega izzivalca za krstno zmago v svetovnem pokalu. Drugi je bil Švicar Loic Meillard, tretje mesto je zasedel Francoz Mathieu Faivre.

Kranjec je decembra lani po 16 letih Slovenijo v tej disciplini s tretjim mestom, prvimi stopničkami, znova vrnil na oder za zmagovalce. Letos pa je postal komaj drugi slovenski zmagovalec na moških veleslalomih, po Borisu Strelu, ki je prvo slovensko zmago v moški konkurenci v tej disciplini osvojil 15. decembra 1982 v Cortini d'Ampezzo.