Shiffrinovi dvojček zmag v St. Moritzu, Ferkovi dosežek sezone

St. Moritz, 9. decembra - Mikaela Shiffrin je bila konec tedna v St. Moritzu nepremagljiva za popoln komplet 200 točk. Po superveleslalomu je bila najbolj zanesljiva na paralelnem slalomu. V finalu je premagala Slovakinjo Petro Vlhovo, boj za tretje mesto je dobila Švicarka Wendy Holdener.

Južna Koreja, Pyeongchang.
Ameriška smučarka Mikaela Shiffrin.

V tej sezoni svetovnega pokala alpskih smučark je Američanka osvojila že pet zmag, skupno jih ima 48. To je njena tretja zaporedna zmaga za prepričljivo vodstvo v skupnem seštevku.

Najboljša Slovenka je bila Maruša Ferk, ki se je prebila do osmine finala za končno 14. mesto. Meta Hrovat je izpadla že v prvem krogu izločilnih bojev za 25. mesto.

Točke paralelnega slaloma štejejo za slalomski seštevek svetovnega pokala.

Vse tekmovalke so se pomerile v slalomskih kvalifikacijah na čas za 32 mest v 1. krogu bojev na izpadanje. Ilka Štuhec in Ana Bucik se nista uvrstili naprej.