Julija Džima pobrala smetano na Pokljuki

Pokljuka, 6. decembra - Ukrajinska biatlonka Julija Džima je zmagovalka današnje uvodne posamične preizkušnje na 15 km za svetovni pokal na Pokljuki v sezoni 2018/19. Drugo mesto je zasedla Poljakinja Monika Hojnisz, tretje pa Čehinja Marketa Davidova.

Pokljuka.
Svetovni pokal v biatlonu na Pokljuki.

Od treh Slovenk je bila najboljša Lea Einfalt na 77. mestu. Polona Klemenčič je osvojila 78., Urška Poje pa 91. mesto.

Pred žensko tekmo so na veliko sceno stopili biatlonci, na 20 km dolgi preizkušnji pa je smetano pobral Francoz Martin Fourcade. Drugo mesto je osvojil Nemec Johannes Kühn, tretje pa Avstrijec Simon Eder.

Slovenec Jakov Fak je zasedel sijajno četrto mesto, preostali štirje slovenski biatlonci pa niso bili v ospredju: Rok Tršan je zasedel 56., Klemen Bauer 71., Miha Dovžan 75., Mitja Drinovec pa 92. mesto.