Evropski prvakinji Mrakova in Macarolova na SP po medaljo

Portorož, 29. novembra - Evropski prvakinji v jadralnem razred 470 Tina Mrak in Veronika Macarol si po uspešni letošnji sezoni želita podobne tudi v letu pred olimpijskimi igrami v Tokiu 2020; na Japonskem bo naslednje leto svetovno prvenstvo in tudi tam želita stopiti na zmagovalni oder.

Turčija.
Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol.

V letošnjem letu sva osvojili dve zlati medalji, na začetku leta sva zmagali v svetovnem pokalu v Miamiju in nato tudi na EP v Bolgariji, je po popoldanskem jadranju s podporniki in prijatelji v morju pred Portorožem nato povedala flokistka Macarolova.

V prijetnem in sproščenem druženju po prihodu iz vode v novih prostorih njunega kluba Pirat je trener Tomaž Čopi za naslednje leto in SP napovedal medaljo, kar bo po besedah krmarke Mrakove nova stopnica na poti od OI v Riu de Janeiru leta 2016 do iger v japonski prestolnici, kamro sta se že uvrstili.