Italijansko slavje v Killingtonu, Meta Hrovat prvič v novi sezoni brez uvrstitve

New York, 24. novembra - Prvič od začetka zimske sezone Slovenk ni med dobitnicami točk svetovnega pokala alpskih smučark. Meta Hrovat si je z 12. časom prve vožnje zagotovila nastop v finalu veleslaloma v Killingtonu. V finalu pa je ostala brez uvrstitve, potem ko se ji je pripetila napaka in ni končala tekme. Zmagala je Italijanka Federica Brignone.

Norvežanka Ragnhild Mowinckel ni ubranila vodstva po prvi vožnji, je pa njen zaostanek, 49 stotink sekunde, še vedno zadoščal za drugo mesto. Tretje mesto je ubranila Avstrijka Stephanie Brunner za prve stopničke.

Tik pod stopničkami je domačo tekmo končala vodilna Mikaela Shiffrin, ki je prvič v novi sezoni ostala brez uvrstitve na zmagovalni oder.

Hrovatova je bila edina slovenska predstavnica v finalu na tem prizorišču v ameriški zvezni državi Vermont. Ana Drev in Ana Bucik sta bili prepočasni za finale.