Janežič in Ratejeva najboljša slovenska atleta leta 2018

Novo mesto, 9. novembra - Slovenska rekorderja Martina Ratej in Luka Janežič, oba člana celjskega Kladivarja, sta bila v tradicionalni anketi Atletske zveza Slovenije izbrana za najboljša atleta leta 2018 in sta s tem ponovila lanski prvi mesti; Ratejeva je priznanje na podelitvi v Novem mestu prejela petič.

Atlet Luka Janežič.

Ljubljana, AZS.
Atletinja Martina Ratej.

Ratejeva, varovanka trenerja Lovrenca Umka, je v finalu meta kopja evropskega prvenstva v Berlinu osvojila četrto mesto, od prvega odličja na velikih tekmovanjih jo je ločilo le 19 centimetrov. Letos je v nemški prestolnici štiridesetič nastopila za slovensko reprezentanco in je bila tudi finalistka diamantne lige. Janežič, aktualni evropski prvak do 23 let na 400 m, je bil na EP peti in sedmi na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Birminghamu.