Tomaž Kavnik v tropskih razmerah ubranil slovensko čast na WAGC

Ljubljana, 30. oktobra - Po lanskem rekordnem izkupičku se je morala slovenska ekipa letos na svetovnem amaterskem prvenstvu v golfu v Maleziji zadovoljiti s precej manjšo bero odličij. Uvrstitev med prve tri si je priigral le Tomaž Kavnik v kategoriji od 21 do 25 hcp.

Malezija.
Golfist Tomaž Kavnik se je na svetovnem amaterskem prvenstvu v golfu v Maleziji uvrstil med prve tri v kategoriji od 21 do 25 hcp.

Malezija.
Svetovno amatersko prvenstvo v golfu v Maleziji.

Malezija.

Malezija.

Malezija.
Slovenska ekipa.

Slovenijo so na WAGC zastopali še Mitja Reinhart, Ernest Novak, Žiga Osterc in Matjaž Kavnik, na vzporednem turnirju WAGI pa Miha Čižman in Dejan Marič. Slednja sta v konkurenci 71 parov zasedla 13. mesto, eno mesto višje pa je tekmovanje na WAGC končala Slovenija.

Lani je bila Slovenija med najuspešnejšimi državami na WAGC. Osvojila je štiri odličja; Matic Zalokar je bil svetovni prvak v najelitnejši skupini od 0 do 5 hcp, Goran Zavec je bil drugi, Drago Bilič tretji, Slovenija pa je skupno osvojila bronasto medaljo.