Poraz Toronta na prvi tekmi brez Matthewsa

Toronto, 30. oktobra - Potem ko je vodilna ekipa severnoameriške hokejske lige NHL Toronto Maple Leafs doživela hud udarec, ko je izvedela, da bo moral prvi strelec moštva Auston Matthews zaradi poškodbe leve rame prisilno počivati vsaj štiri tedne, je danes z 1:3 izgubila proti Calgary Flames.

Hokej, oprema, vratar, palica, ščitniki.

V Torontu sta Sean Monahan in Elias Lindholm zadela v razmaku 55 sekund zadnje tretjine in popeljala Flames do zmage, s katero so prekinili črn niz treh zaporednih porazov. Vratar Mike Smith je zbral 24 obramb.

Javorjevi listi so odigrali prvo tekmo brez Matthewsa, ki bo moral počivati vsaj mesec dni. Pri Torontu so 21-letnega ameriškega zvezdnika, ki je to sezono na enajstih tekmah dosegel deset zadetkov in šest podaj, dali na seznam poškodovanih.