Dragić z vročico ohladil New York, Dončić s telički izgubil

Atlanta, 25. oktobra - Ponoči sta na sceno stopila oba slovenska košarkarja v severnoameriški ligi NBA, Luka Dončić in Goran Dragić. Dončić je z Dallas Mavericks gostoval pri Atlanta Hawks, ki so zmagali s 111:104 na krilih razpoloženega Kenta Bazemora, ki je dosegel 32 točk. Miami Heat Gorana Dragića pa je v domači dvorani s 110:87 odpravil New York Knicks.

Turčija, Istanbul.
Slovenska košarkarja Luka Dončić in Goran Dragić.

Dončić, ki je tudi tekmo proti Atlanti začel, je v 34 minutah na parketu dosegel 21 točk, a v zadnjih dveh četrtinah zadel le tri od desetih poskusov iz igre. Točkovnemu zbiru je mladi Slovenec dodal še devet skokov ter dve podaji.

Miami pa je doma gostil kratkohlačnike in pokazal drug obraz kot na prejšnjih tekmah. Hassan Whiteside je dosegel 22 točk in 24 skokov, Slovenec v dresu vročice Dragić, ki je odigral 29 minut, pa je dodal 13 točk, pet skokov in tri podaje.