Klančarjevi še bron na 50 m prosto

Buenos Aires, 13. oktobra - Plavalka Olimpije Neža Klančar je na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu osvojila še drugo odličje. Bronu na 100 m prosto je dodala še bron na pol krajši razdalji in bero slovenskih kolajn povečala na šest.

Argentina, Buenos Aires.
Mladinske olimpijske igre v Buenos Airesu.
Slovenska plavalka Neža Klančar je v plavalni disciplini 50 m prosto osvojila bronasto kolajno.

V finalu je vlogo favoritinje vnovič upravičila Čehinja Barbora Seemanova, srebro je osvojila Japonka Mayuka Yamamoto, Klančarjeva pa si je bron razdelila s Kitajko Yunxuan Yang.

Nad novo kolajno je bila 18-letna Ljubljančanka navdušena, želela si je le še nekoliko boljši dosežek od izida 25,47, bržkone tudi od svojega slovenskega rekorda 25,35.

S tekmo je Klančarjeva zaključila tudi mladinsko kariero. Naslednji velik cilj zanjo bo svetovno prvenstvo v kratkih bazenih, ki bo decembra na Kitajskem.