Juvanova in Klančarjeva v polfinale MOI

Buenos Aires, 11. oktobra - V uvodu petega tekmovalnega dne na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu sta med Slovenci izstopali teniška igralka Kaja Juvan in plavalka Neža Klančar, ki sta se uvrstili v polfinale.

Argentina, Buenos Aires.
Mladinske olimpijske igre.
Slovenska teniška igralka Kaja Juvan.

Mladinske olimpijske igre v Buenos Airesu.
Slovenska plavalka Neža Klančar.

Plavalka Olimpije, ki je v prestižni disciplini 100 m prosto osvojila bronasto kolajno, se je v polfinale prebila tudi na pol krajši razdalji z drugim dosežkom 25,65.

Pravo dramo pa je v teniškem centru v Buenos Airesu prikazala Kaja Juvan. V četrtfinalu je vsega 15-letna Rusinja Oksana Selehmetjeva odlično odigrala prvi niz, imela tudi kanček sreče pri vseh odločilnih žogah in slavila s 6:1. Juvanova je nato naslednja dobila s 7:5 in 6:3.

Triatlonec Jan Škrjanc je skupaj s kolegi iz Portugalske, Velike Britanije in Belgije osvojil peto mesto na štafetni tekmi.