Odrova s finalom na 800 m izpolnila prvi cilj

Glasgow, 3. avgusta - Plavalka ravenskega Fužinarja Tjaša Oder se je na EP v Glasgowu po pričakovanjih uvrstila v sobotni finale na 800 m prosto. Korošica je z 8:33,12 dosegla sedmi izid predtekmovanja.

Radovljica.
Plavalka Tjaša Oder.

V ostri konkurenci je bila v drugi kvalifikacijski skupini najmočnejša Rusinja Ana Jegorova, za njo pa sta tekmo končali favoritinji za kolajne Nemka Sarah Köhler in Madžarka Boglarka Kapas. Tik za njima je v cilj prišla tudi Odrova, v tej disciplini nosilka brona iz Londona 2016, ki je v zadnjih metrih uspešno ubranila četrto mesto pred Julio Hassler iz Liechtensteina.

Ponesrečen nastop pa je za mlado Mariborčanko Katjo Fain, ki z 9:01,55 in 18. mestom ni izpolnila lastnih ciljev.

Že pred tem sta Neža Klančar iz ljubljanske Olimpije in Janja Šegel iz ravenskega Fužinarja na 50 m prosto dosegli najboljša letošnja izida in osvojili 23. in 36. mesto.