Belakova četrtič po vrsti v finalu EP

Glasgow, 2. avgusta - Najboljša slovenska telovadka zadnjih let Teja Belak se je s sedmo oceno kvalifikacij na preskoku prebila v nedeljski finale evropskega prvenstva v športni gimnastiki v Glasgowu. Navkljub trepetanju do konca kvalifikacij se je Belakova z oceno 13,816 četrtič po vrsti uvrstila v finale najboljše osmerice na stari celini.

Telovadka Teja Belak.

Precej manj sreče je imela Tjaša Kysselef, ki je v kvalifikacijah prejela oceno 13,699. Na koncu je bila to 12. ocena, ker je bilo pred njo preveč Rusinj - dve na državo lahko nastopijo v finalu - , je pred nedeljskim finalom prva rezerva.

Ljubljančanka bo v finalu tekmovala petič v svoji karieri in četrtič po vrsti, najboljša je bila leta 2013 v Moskvi na četrtem mestu.