Thomas zmagovalec 105. kolesarske dirke po Franciji, Roglič skupno četrti

Pariz, 29. julija - Valižan Geraint Thomas je zmagovalec 105. kolesarske dirke po Franciji, ki se je danes končala na Elizejskih poljanah. Enaindvajseta etapa ni prinesla nobenih sprememb na vrhu, na četrtem mestu je ostal Slovenec Primož Roglič, ki je s tem dosegel najboljšo slovensko končno uvrstitev na tritedenskih dirkah.

Francija, Laruns.
Kolesarska dirka Tour de France.
Slovenski kolesar Primož Roglič.
Arhiv dpa/STA

Francija, Pariz.
Zaključila se je 105. kolesarska dirka po Franciji.
Najboljši mladi kolesar Pierre Latour (AG2R) v beli majici, skupni zmagovalec dirke Geraint Thomas (Team Sky) v rumeni majici, najboljši hribolazec Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) v pikčasti majici in najboljši v točkovanju Peter Sagan v zeleni majici.

Skupni zmagovalec dirke Geraint Thomas med ekipnimi kolegi iz Team Sky.

Na današnji etapi med Houillesom in Parizom je po 116 kilometrih zmagal evropski prvak Norvežan Alexander Kristoff. Drugi je bil Nemec John Degenkolb in tretji Francoz Arnaud Demare. Favoriti so do cilja prišla brez težav, v času zmagovalca.

Roglič je na dirki po Franciji s četrtim mestom skupno obrnil nov list v zgodovini slovenskega kolesarstva. Doslej sta rekordno uvrstitev držala Tadej Valjavec iz leta 2009 in Janez Brajkovič iz leta 2012, oba sta končala na devetem mestu.