Judoistka Ana Velenšek zmagala v Zagrebu, Apotekarjeva srebrna

Zagreb, 29. julija - Judoistka Ana Velenšek je na VN v Zagrebu zmagala v konkurenci nad 78 kg. V velikem finalu je bronasta z olimpijskih iger v Rio de Janeiru premagala Tunizijko Nihel Šejk Ruhu s končnim prijemom. Slovenski uspeh je s srebrom v kategoriji do 78 kg dopolnila Klara Apotekar.

Brazilija, Rio de Janeiro.
Slovenska judoistka Anamari Velenšek.

Pot do borbe za zlato je bila za 27-letno borko Sankakuja izjemno težka. Najprej sta ena za drugo padli Nemka Carolin Weiss in Larisa Ćerić iz BiH, ki sta lani osvojili bron na evropskem prvenstvu, nato še lanska evropska prvakinja Belorusinja Marina Sluckaja. Finalna nasprotnica je bila nosilka 19 zlatih odličij z afriških prvenstev in afriških iger Tunizijka Nihel Šejk Ruhu.

Izreden dan je tudi za 20-letno Klaro Apotekar v kategoriji do 70 kg, ki je v polfinalu premagal tudi Francozinjo Audrey Tcheumeo, srebrno z olimpijskih iger v Riu 2016.