Sagan izkoristil padce tekmecev in prevzel skupno vodstvo

Pariz, 8. julija - Trikratni svetovni kolesarski prvak Slovak Peter Sagan je na dirki po Franciji novi vodilni. Kolesar ekipe Bora Hansgrohe se je v zaključku druge, 182,5 kilometra dolge etape izognil skupinskemu padcu skupine, v kateri so bili tudi nekateri favoriti na čelu z zmagovalcem prve etape Kolumbijcem Fernandom Gavirio, in v sprintu premagal vse tekmece.

Hrvaška, Opatija.
Kolesar Peter Sagan.
Arhiv Hina/STA

S tem je dosegel že svojo deveto etapno zmago na Touru. Drugo mesto je zasedel Italijan Sonny Colbrelli, tretje pa Francoz Arnaud Demare.

Skupinski padec je zaustavil tudi slovenska kolesarja Primoža Rogliča in Kristijana Korena, ker se je zgodil dva kilometra pred ciljem, si nista nabrala zaostanka. Roglič je zasedel 48., Koren pa 55. mesto.

V ponedeljek bo na dirki ekipni kronometer, dolg 35,5 kilometra, potekal pa bo v Choletu.