Može še enkrat izboljšal slovenski rekord na 200 m prsno

Helsinki, 5. julija - Plavalec Ravenskega Fužinarja Matija Može je na mladinskem EP v Helsinkih še enkrat izboljšal slovenski rekord na 200 m prsno. V finalu je dosegel izid 2:15,42 in bil še osem stotink sekunde hitrejši kot v včerajšnjem polfinalu, kar je zadostovalo za šesto mesto.

Može je bil v primerjavi s polfinalom bistveno hitrejši na prvi polovici, dobro opravil tudi s tretjo dolžino bazena, v zadnji pa nekoliko popustil.

Manjše razočaranje je bil nastop Mariborčanke Katje Fain na 400 m prosto, ki je osebnim rekordom med kandidati za medaljo, tokrat pa je s slabšim nastopom priložnost zapravila že dopoldan in s 14. mestom ostala celo brez finala. V isti disciplini je bila Mojca Hancman 18. in njena klubska kolegica z Raven Sara Račnik 29.

Ravenčan Gal Kordež je na 200 m delfin osvojil 23. mesto, ob tem pa dosegel osebni rekord.