Dragić športna osebnost leta 2017 v izboru športnega dnevnika EkipaSN

Ljubljana, 26. junija - Goran Dragić je bil z maksimalnim številom točk izbran za športno osebnost leta 2017 v jubilejnem desetem izboru športnega dnevnika EkipaSN.

Slovenski košarkar Goran Dragić.

Slovenska košarkarska reprezentanca je priprave na tretji ciklus kvalifikacij za SP začela z obiskom predsedniške palače. Tam jo je v ponedeljek sprejel predsednik države Borut Pahor in vsem petindvajsetim članom za osvojeno zlato medaljo na lanskem evropskem prvenstvu podelil zlati rad za zasluge.

Evropsko zlato je bila prva slovenska medalja v članski konkurenci na velikih tekmovanjih v košarki. Ob tem sta se kapetan Goran Dragić in Luka Dončić uvrstila v najboljšo peterko prvenstva, Goran Dragić pa je postal tudi najkoristnejši igralec

Kapetan zlate reprezentance Dragić je trenutno v domovini. V soboto se je v Zrečah pod njegovim okriljem pričel že 5. Košarkarski kamp Goran Dragić.