Trojna italijanska zmaga v Prekmurju, Mezgec 4.

Ljubljana, 13. junija - Italijanski kolesarji so s trojno zmago obeležili prvo, 159 kilometrov dolgo etapo kolesarske dirke Po Sloveniji s startom v Lendavi in ciljem v Murski Soboti. V kaotičnem sprintu, v zadnjem kilometru sta bila dva skupinska padca, ki sta zaustavila nekatere favorite, se je najbolje znašel 23-letni Simone Consonni.

Lendava.
Prva etapa kolesarske dirke po Sloveniji od Lendave do Murske Sobote (159 kilometrov).
Kolesar Luka Mezgec.

Lendava.

Drugo mesto je zasedel Matteo Pelucchi, tretje pa Nicolo Bonifazio. Najboljši tekmovalec, ki ni iz Italije," je bil na četrtem mestu Slovenec Luka Mezgec, od Slovencev se je med najboljše uvrstil še Rok Korošec, zasedel je osmo mesto. V ozadju so ostali nekateri sprinterski zvezdniki, kot sta na primer Nemec Marcel Kittel in Britanec Mark Cavendish.

Četrtkova druga etapa bo potekala med Mariborom in Rogaško Slatino, dolga bo 152,7 kilometra.