Prvaki NBA izsilili odločilno sedmo tekmo

Oakland, 27. maja - Prvaki severnoameriške košarkarske lige NBA Golden State Warriors so v finalu zahodne konference dobili šesto tekmo v boju s Houston Rockets s 115:86 in izid v boju na štiri zmage izenačili na 3:3. Odločilna sedma tekma bo tako v ponedeljek v Teksasu.

ZDA, New York.
NBA Store v New Yorku, trgovina z rekviziti najmočnejše košarkarske lige na svetu.

Bojevniki so v uvodni četrtini zaostajali že za 17 točk, na koncu pa na krilih Klaya Thompsona, ki je zbral 35 točk, zanesljivo slavili zmago. Stephen Curry je k zmagi dodal 29 točk, Kevin Durant pa 23.

Pri raketah je bil najboljši kandidat za MVP lige James Harden, ki je končal pri 32 točkah, devetih podajah in sedmih skokih, a v drugem polčasu so ga branilci naslova prvaka uspešno zaustavili.

Tudi finale vzhoda med Cleveland Cavaliers in Boston Celtics je izenačen na 3:3. Prvič po letu 1979 bo tako v finalu vzhodne kot zahodne konference odločala sedma tekma.