Herlings slavil v Valkenswaardu, Gajser deveti

Amsterdam, 18. marca - Nizozemec Jeffrey Herlings je zmagovalec druge dirke svetovnega prvenstva v motokrosu v elitnem razredu MXGP. Na preizkušnji za VN Evrope v nizozemskem Valkenswaardu je bil drugi Italijan Antonio Cairoli, tretji pa Francoz Gautier Paulin. Do točk je prišel Tim Gajser, ki je nastopil prvič po poškodbi, končal pa je na devetem mestu.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Gajser je bil v prvi vožnji deveti, v drugi pa po dveh padcih 14., pozneje je po kazni tekmecu pridobil eno mesto, tako da je bil na koncu skupno deveti in dobil
prvih 20 točk v sezoni 2018.

Drugi slovenski predstavnik na Nizozemskem Klemen Gerčar je ostal brez njih, potem ko je bil v prvi vožnji 31., v drugi pa 28.

Skupno je Herlings tudi na vrhu skupnega seštevka v SP, po dveh dirkah ima 97 točk. Gajser je na skupno 16. mestu.

Sezona se bo nadaljevala že naslednji teden z dirko v Valencii.