Shiffrinova najbolj prepričljiva tudi na finalnem slalomu, Bucikova 15.

Are, 17. marca - Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka zadnjega ženskega slaloma v sezoni svetovnega pokala alpskih smučark v Aareju na Švedskem.

Kranjska Gora.
Ameriška smučarka Mikaela Shiffrin.

Dvanajsto zmago v sezoni je potrdila s finalom, v katerem je za kar 1,58 sekunde prehitela Švicarko Wendy Holdener. Tretja je bila Švedinja Frida Hansdotter.

Za edine slovenske točke na finalu je s 15. mestom poskrbela Ana Bucik. Nastopili sta tudi Meta Hrovat in Maruša Ferk.

Slalomski mali kristalni globus je bil oddan že pred Švedsko. Osvojila ga je Shiffrinova, ki je predčasno potrdila tudi veliki kristalni globus za zmago v skupnem seštevku sezone.

V nedeljo bosta na sporedu še moški slalom in ženski veleslalom, na katerem bosta slovenske barve branili Ana Drev in Meta Hrovat.