Goggii superveleslalomska zmaga, kristalni globus Weiratherjevi

Are, 15. marca - Osmi in hkrati zadnji ženski superveleslalom svetovnega pokala je postregel s sedmo zmagovalko. V Aareju je bila najhitrejša Italijanka Sofia Goggia, olimpijska prvakinja v smuku, ki je za 32 stotink sekunde premagala Nemko Viktorio Rebensburg, tretje mesto pa je pripadlo Američanki Lindsey Vonn, zaostala je 53 stotink.

Kranjska Gora.
Italijanska smučarka Sofia Goggia.

Maribor.
Smučarka Tina Weirather iz Liechtensteina.

Tina Weirather iz Liechtensteina, edina, ki je letos dobila dve superveleslalomski preizkušnji, je tokrat zasedla šesto mesto, a njena točkovna prednost pred tekmicami je bila dovolj velika, da je osvojila kristalni globus. Pred zadnjo tekmo bi ji to lahko preprečila le Švicarka Lara Gut, ki pa tako kot tudi olimpijska prvakinje Čehinja Ester Ledecka ni prišla do cilja. Olimpijska podprvakinja Avstrijka Anna Veith je bila v seštevku tretja.

Slovenskih predstavnic ni bilo na startu.