Arizona po kazenskih strelih boljša od Los Angelesa

Glendale, 14. marca - Hokejisti Los Angeles Kings so davi v severnoameriški ligi NHL gostovali v Glendalu v Arizoni, kjer so se gostitelji veselili zmage s 4:3 po kazenskih strelih. Anže Kopitar je svojo strelsko statistiko izboljšal z novo podajo.

Hokej, oprema, vratar, palica, ščitniki.

V dvoboju je sprva vse kazalo na gladko zmage Arizone, ki na lestvici zaseda zadnje mesto. Ta je po golih Claytona Kellerja, Nicka Cousinsa in Christiana Dvoraka v 31. minuti povedla že s 3:0.

A ekipa iz mesta angelov se ni predala. Le 27 sekund po zadnjem prejetem golu je znižal Tanner Pearson, v zadnjem delu pa je z dvema goloma za izenačenje poskrbel Jeff Carter. Pri golu za 3:3 v 58. minuti pa mu je pomagal tudi Kopitar.

V podaljšku se izid ni spremenil, pri izvajanju kazenskih strelov pa so bili srečnejši gostitelji. Ne gre spregledati, da je kazenski strel izvajal tudi Kopitar, a bil tokrat neuspešen.