Dvoršakova šesta v kraljevski strelski disciplini

Guadalajara, 9. marca - Slovenska strelka Živa Dvoršak je včerajšnjo tekmo svetovnega pokala v disciplini malokalibrska puška trojni položaj v mehiški Guadalajari končala na šestem mestu, potem ko je v finalu zadela 410,5 kroga. Zmagala je Kitajka Ruijiao Pei.

Dvoršakova je presegla pričakovanja na letošnji uvodni preizkušnji svetovnega pokala in se na dveh mehiških tekmah dvakrat prebila v veliki finale. Po osmem mestu na tekmi z zračno puško je v kraljevski strelski disciplini osvojila še šesto mesto.

Ljubljančanki je še bolje kazalo v kvalifikacijah, ko je zadela 1169 krogov, kar je bil tretji najboljši dosežek na tekmi.

Jutri bosta na veliko sceno stopila Rajmond Debevec in Robi Markoja, ki bosta nastopila v disciplini malokalibrska puška trojni položaj, medtem ko je Kevin Venta na tukajšnji tekmi z zračno pištolo osvojil 16. mesto.