Messi s 600. golom Barco popeljal do zmage nad Atleticom

Barcelona, 5. marca - Na sinočnjem derbiju španske nogometne lige med prvouvrščenima ekipama Barcelono in Atleticom je zvezdnik blaugrane Lionel Messi dosegel jubilejni 600. gol v karieri. Zadetek je bil edini na tekmi, Barcelona pa je po zmagi z 1:0 na vrhu lestvice prednost pred ekipo slovenskega vratarja Jana Oblaka povečala na osem točk; 69-61.

Velika Britanija, London.
Nogometaš Barcelone Lionel Messi.
Arhiv: dpa/STA

Mesi je pomemben zadetek zase in za svojo ekipo dosegel po zelo natančno izvedenem prostem strelu v 26. minuti, ko je bil Oblak sicer blizu in se tudi dotaknil žoge, vendar ji ni mogel preprečiti poti v mrežo.

Nizu rekordov je Messi s tem strelom dodal še enega, saj je postal prvi strelec španske lige, ki je zadel neposredno s prostih strelov na treh zaporednih tekmah. A še bolj pomembna je zanj številka 600, pri čemer je 539 golov dosegel za klub, 61 pa za argentinsko izbrano vrsto.