V Planici v točkah peterica Slovencev

Planica, 20. januarja - Smučarji tekači so v Planici opravili s kvalifikacijami sprinta v klasični tehniki za svetovni pokal. Do točk in popoldanskih izločilnih bojev se je prebila kar peterica Slovencev.

Planica.
Smučarski tek - sprint v prosti tehniki. Svetovni pokal.

Boljša so bila dekleta. S petim mestom je izstopala najboljša Slovenka v klasiki Anamarija Lampič, lani zmagovalka olimpijske generalke v Pyeongchangu, izkušena Katja Višnar je osvojila 14. mesto, Nika Razinger 24. in Alenka Čebašek 27.

Sekundo in pol je za finalom zaostala Vesna Fabjan na 36. mestu. Bronasta z zadnjih olimpijskih iger v Sočiju, tam resda v prostem slogu, si je z današnjo tekmo tudi nekoliko priprla vrata za nastop v Južni Koreji, za komentar pa neposredno po tekmi ni bila dosegljiva. Le tri mesta za njo je tekmo končala Anita Klemenčič.

V moški konkurenci je bil Janez Lampič 29. Miha Šimec na 36. mestu je finale zgrešil za šest mest.