Čater 13. na kombinacijskem smuku, najhitrejši Kriechmayr

Wengen, 12. januarja - Avstrijec Vincent Kriechmayr vodi po smuku za alpsko kombinacijo v švicarskem Wengnu, ki šteje za točke svetovnega pokala alpskih smučarjev. Od slovenske šesterice se je izkazal Martin Čater, ki si je solidno izhodišče za napad priboril s 13. mestom in z zaostankom 1,52 sekunde.

Pokljuka.
Smučar Martin Čater.

Na vrhu sta dva Avstrijca. Hannes Reichelt je bil 59 stotink sekunde počasnejši od rojaka povsem na vrhu. Za Avstrijcema se je uvrstila italijanska trojka Dominik Paris, Peter Fill in Christof Innerhofer.

Od slovenskih predstavnikov na startu kombinacije se je edino Čater uvrstil v prvo trideseterico najhitrejših. Preostali bodo drugi del tekme, kombinacijski slalom, začeli šele, ko bo nastopila prva trideseterica.