Mariborska mestna politika kritična do Fištravčevih obljub
Maribor, 29. novembra - Mariborske politične stranke in liste so večinoma zelo kritične do obljub župana Andreja Fištravca o 18 projektih, ki jih namerava njegova mestna oblast izpeljati v naslednjih treh letih, torej v času po lokalnih volitvah naslednjo jesen.
Večina jih meni, da gre zgolj za poceni populizem, saj bi lahko te projekte sicer že davno uresničili. V Listi za pravičnost in razvoj se sprašujejo, ali sploh še kdo verjame v županove pravljice.
Tudi v ostalih strankah ne verjamejo obljubam. Če bi to bilo na začetku mandata, bi po besedah svetnika Nove ljudske stranke Milana Mikla človek še verjel, a glede na dosedanje izkušnje in zavajanja občanov zaupanja ni več.
V SD pa po besedah svetnika Mateja Žmavca menijo, da Maribor potrebuje predvsem projekte, ki bi prinesli nova delovna mesta, teh pa na županovem seznamu manjka.