Uporabniško ime
Geslo

Še nimate uporabniškega imena in gesla?
Registrirajte se.

Pomoč

Naslov najboljšega para v ljudskih plesih letos v Artiče

Ljubljana, 12. novembra - Na letošnji izvedbi tekmovanja parov v ljudskih plesih sta sinoči zmagala Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče. S koreografijo Ko lutke oživijo sta bila najboljša tako po oceni strokovne žirije kot občinstva.

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Zmagovalni par Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Zmagovalni par Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Žalec.
Srečanje najboljših folklornih skupin.
Folklorna skupina Klas iz Horjula.
Foto: Janez Eržen/JSKD

Žalec.
Srečanje najboljših folklornih skupin.
Folklorna skupina Klas iz Horjula.
Foto: Janez Eržen/JSKD

Žalec.
Srečanje najboljših folklornih skupin.
Folklorna skupina Klas iz Horjula.
Foto: Janez Eržen/JSKD

Žalec.
Srečanje najboljših folklornih skupin.
Folklorna skupina Klas iz Horjula.
Foto: Janez Eržen/JSKD

Žalec.
Srečanje najboljših folklornih skupin.
Folklorna skupina Klas iz Horjula.
Foto: Janez Eržen/JSKD

Žalec.
Srečanje najboljših folklornih skupin.
Folklorna skupina Klas iz Horjula.
Foto: Janez Eržen/JSKD

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Tretjeuvrščeni par Klara Golić in Goran Pešić iz Folklornega društva Kres iz Novega mesta.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Tretjeuvrščeni par Klara Golić in Goran Pešić iz Folklornega društva Kres iz Novega mesta.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Zmagovalni par Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Zmagovalni par Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Drugouvrščeni par Lea Onufrija Volk in Gašper Toman iz Folklorne skupine Tine Rožanc iz Ljubljane.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Drugouvrščeni par Lea Onufrija Volk in Gašper Toman iz Folklorne skupine Tine Rožanc iz Ljubljane.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Drugouvrščeni par Lea Onufrija Volk in Gašper Toman iz Folklorne skupine Tine Rožanc iz Ljubljane.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Drugouvrščeni par Lea Onufrija Volk in Gašper Toman iz Folklorne skupine Tine Rožanc iz Ljubljane.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Predsednica Akademske folklorne skupine France Marolt Nika Rožanc.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Predsednica Akademske folklorne skupine France Marolt Nika Rožanc.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Tretjeuvrščeni par Klara Golić in Goran Pešić iz Folklornega društva Kres iz Novega mesta.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Tretjeuvrščeni par Klara Golić in Goran Pešić iz Folklornega društva Kres iz Novega mesta.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Predsednik žirije tekmovanja Tomaž Simetinger.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Predsednik žirije tekmovanja Tomaž Simetinger.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Zmagovalni par Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Zmagovalni par Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Zmagovalni par Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Ljubljana.
Tekmovanje parov v ljudskih plesih.
Zmagovalni par Jernej Iljaš in Mitja Gajski iz Folklorne skupine KUD Oton Župančič Artiče.
Foto: Aljoša Rehar/STA

Drugo mesto sta osvojila Lea Onufrija Volk in Gašper Toman iz ljubljanske Folklorne skupine Tine Rožanc, nastopila sta v vlogah Vesne in Morane. Priznanje za tretje mesto pa sta prejela Klara Golić in Goran Pešić iz novomeškega Folklornega društva Kres, s koreografijo pod naslovom Vodo je zajemala, je ribiča ujela.

Zasnovo in izvedbo prireditve je pripravila Akademska folklorna skupina France Marolt, ob podpori javnega sklada za kulturne dejavnosti. Žirijo, ki je ocenjevala tekmovalne pare, so sestavljali Saša Krajnc, Senka Jurina in Tomaž Simetinger.

arh/vpu
© STA, 2017