Judoistka Apotekarjeva do naslova mladinske evropske prvakinje

Maribor, 16. septembra - Drugi dan evropskega mladinskega prvenstva za judoiste v Mariboru je bil za slovensko izbrano vrsto precej bolj uspešen kot prvi, ko so vsi borci klonili v uvodnih borbah. Tokrat je najvišje posegla Klara Apotekar med borkami do 78 kilogramov in osvojila naslov prvakinje.

Klara Apotekar, ki že uspešno nastopa tudi v članski konkurenci, je danes prepričljivo dobila prve tri borbe, vse predčasno z iponom, v finalu pa proti Rusinji Marini Bukrejevi zmago slavila po zlati točki. Apotekarjevo je ob blazini vodila večkratna evropska prvakinja Petra Nareks.

V Mariboru ta konec tedna nastopa skoraj 500 borcev in bork iz 41 držav, tekmovanje pa se bo jutri zaključilo z ekipnim prvenstvom, ki bo prvič del olimpijskega programa v Tokiu 2020.